Przekaż 1%

FOLKOWE INSPIRACJE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 

festiwal folkowe inspiracje wydarzenia dla dzieci lodz

III Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych FOLKOWE INSPIRACJE

jest wydarzeniem kulturalno-edukacyjnych o charakterze interdyscyplinarnym i wielokulturowym. Ideą festiwalu jest zainteresowanie szczególnie młodych ludzi współczesnym tworzeniem we wszystkich dziedzinach sztuki w oparciu o bogactwo tradycji kulturowej różnych narodów i grup etnicznych na świecie. Festiwal ma na celu stymulowanie do kreatywności, aktywności i wspierania artystycznej twórczości amatorskiej młodych ludzi poprzez sięgnięcie do tradycyjnej kultury rodzimej i innych narodów. Jest płaszczyzną prezentacji młodych wokalistów, tancerzy, instrumentalistów, plastyków i fotografów eksperymentujących artystycznie w oparciu o folk, folklor i etno.

Organizatorami Festiwalu są Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi oraz Fundacja Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO. W tegorocznym Festiwalu planujemy udział zagranicznych gości z Armenii, Azerbejdżanu, Bośni, Białorusi, Gruzji, Rosji, Ukrainy, Słowacji i Słowenii, z dalekiego Mozambiku i Autonomii Palestyńskiej oraz młodych artystów z Łodzi, województwa łódzkiego i z różnych regionów Polski.

FOLKOWE INSPIRACJE to festiwal nowatorski ze względu na różnorodność form edukacji międzykulturowej i znaczący, aktywny udział młodzieży w wydarzeniach Festiwalu oraz współczesne spojrzenie młodych ludzi na kulturę wywodzącą się z nurtu narodowych tradycji, ujęte w festiwalowych hasłach: ?Łączy nas folk!? i ?Folk jest OK!?

Festiwal wyróżnia się spośród wielu innych tego typu wydarzeń interesującymi i różnorodnymi działaniami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży. Są to: warsztaty edukacyjne i artystyczne, pokazy multimedialne i filmowe, wystawy, prezentacje kultury regionów i narodów z różnych stron świata oraz koncerty na scenach festiwalowych. Podczas FOLKOWYCH INSPIRACJI odbywa się konkurs pod nazwą ZŁOTA ŁÓDKA. Młodzi wokaliści, zespoły taneczne i instrumentalne oraz artyści-plastycy i fotografowie stają się laureatami ZŁOTYCH, SREBRNYCH i BRĄZOWYCH ŁÓDEK. FOLKOWE INSPIRACJE to również pole działania dla grupy wolontariuszy - młodzieży i dorosłych, którzy są zainteresowani wspieraniem twórczości i wydarzeń kulturalno-artystycznych. Wokół Festiwalu skupiona jest również młodzież akademicka, która kreuje i realizuje część programu festiwalowego. Bardzo istotną cechą Festiwalu jest jego obecność w różnych miejscach przestrzeni miejskiej, istotnych na mapie kulturowej Łodzi.

Festiwal odbywa się w: Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima, w łódzkiej Manufakturze i na Księżym Młynie, na ulicy Piotrkowskiej i w muzeach oraz w Klubie WYTWÓRNIA, planujemy również zaznaczyć naszą obecność w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

WIĘCEJ INFORMACJI O FESTIWALU

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Web Soft

Informacje


Oprawa graficzna jest wlasnoscia serwisu. Kopiowanie zabronione. Powered by Joomla!.